P1000A-F
| Rodzaj ruchu: | Obrotowy |
| Sterowanie: | Analogowe |
| Przyłącze mechaniczne: | Połączenie kształtowe |
| Połączenie elektryczne: | Kabel |
| Kategoria ochronna: | IP54 |
Potencjometr sprzężenia zwrotnego P1000A-F
Moduł potencjometru sprzężenia zwrotnego P1000A-F jest dedykowany do siłowników ze sprężyną powrotną z serii NF..A.., SF..A.. oraz LF... Jego rezystancja znamionowa wynosi 1 kΩ. Produkt dostarczany jest w komplecie z niezbędnymi akcesoriami montażowymi.
Zastosowanie i działanie
Urządzenie to znajduje zastosowanie w systemach wymagających analogowego sterowania przepustnicami, współpracując z regulatorami o stałym sprzężeniu zwrotnym. Może być również wykorzystywane do sygnalizacji położenia przepustnicy lub jako pozycjoner dla siłowników pracujących równolegle.
Zasada działania opiera się na płytce zabieraka, która podczas montażu blokuje się kształtowo na osi siłownika, precyzyjnie przenosząc jego ruch obrotowy bezpośrednio na potencjometr.
Kluczowe cechy produktu
- Prosty montaż bezpośredni: Moduł łączy się bezpośrednio z wydrążoną osią siłowników LF.., NF..A.. oraz SF..A... Po zamocowaniu, urządzenie jest stabilnie przykręcane do korpusu siłownika.
- Kompletny zestaw: W zestawie znajdują się wszystkie akcesoria potrzebne do montażu.
- Bezhalogenowy przewód: Potencjometr jest wyposażony w przewód przyłączeniowy o długości 1 m (3 x 0.75 mm²), który nie zawiera halogenów.
Podłączenie elektryczne
Kolory żył przewodu przyłączeniowego:
- S1: Fioletowy
- S2: Czerwony
- S3: Biały
W przypadku, gdy potencjometr będzie pracował głównie w tym samym, ograniczonym zakresie kąta obrotu, zaleca się podłączenie go w konfiguracji dzielnika napięcia.
Uwagi dotyczące użytkowania
Urządzenie jest przeznaczone do zastosowań opisanych w dokumentacji. Stosowanie go w innych celach, w szczególności w samolotach i innych środkach transportu powietrznego, jest niedozwolone. Montaż na zewnątrz budynków jest możliwy pod warunkiem ochrony przed bezpośrednim działaniem wody, śniegu, promieni słonecznych i agresywnych gazów. Warunki otoczenia muszą być zgodne z podanymi w karcie katalogowej.
| Dane elektryczne | |
|---|---|
| Rezystancja znamionowa: | 1 kΩ |
| Tolerancja: | ±5% |
| Obciążalność: | Maks. 1 W |
| Liniowość: | ±2% |
| Rozdzielczość: | Min. 1% |
| Rezystancja resztkowa: | Maks. 5% z obu stron |
| Przyłącze potencjometru: | Kabel 1 m, 3 x 0.75 mm² bezhalogenowy |
| Połączenie elektryczne: | Kabel |
| Dane dotyczące bezpieczeństwa | |
| Klasa ochronności IEC/EN: | III, Napięcie bezpieczne - niskie (SELV) |
| Źródło zasilania UL: | Class 2 Supply |
| Kategoria ochronna obudowy IEC/EN: | IP54 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/30/WE |
| Certyfikat IEC/EN: | IEC/EN 60730-1 oraz IEC/EN 60730-2-14 |
| UL Approval: | cULus wg UL60730-1A, UL 60730-2-14 oraz CAN/CSA E60730-1 |
| Rodzaj czynności: | Type 1 |
| Odporność na impulsy napięciowe - zasilanie: | 0.8 kV |
| Stopień zanieczyszczenia: | 3 |
| Wilgotność otoczenia: | Maks. 95% wilgotność wzgl., brak kondesacji |
| Temperatura otoczenia: | -30...50°C [-22...122°F] |
| Temperatura przechowywania: | -40...80°C [-40...176°F] |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Masa | |
| Masa: | 0.33 kg |