UM230Y-R.1
| Rodzaj ruchu: | Obrotowy |
| Moment obrotowy: | 1 Nm |
| Napięcie zasilania: | 230 V |
| Sterowanie: | 3-punktowe |
| Czas ruchu: | 20...49 s |
| Przyłącze mechaniczne: | Zacisk uniwersalny |
| Połączenie elektryczne: | Wtyczka przyłączeniowa |
| Kategoria ochronna: | IP20 |
Siłownik do przepustnic UM230Y-R
Kompaktowy siłownik UM230Y-R został zaprojektowany z myślą o producentach sprzętu i urządzeń przeznaczonych do instalacji budynkowych. Jest to idealne rozwiązanie do sterowania przepustnicami powietrza, których powierzchnia nie przekracza 0,2 m². Urządzenie jest dedykowane do zastosowań w stacjonarnych systemach ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji (HVAC).
Najważniejsze cechy produktu
- Łatwy i szybki montaż: Siłownik instalowany jest bezpośrednio na osi przepustnicy (o średnicy 6...12,7 mm) przy pomocy uniwersalnego zacisku.
- Regulowany kąt obrotu: Kąt obrotu można precyzyjnie dostosować za pomocą mechanicznych ograniczników, w zakresie do 185 stopni.
- Wysoka niezawodność: Urządzenie posiada wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem i nie wymaga stosowania wyłączników krańcowych. Zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu ustawionego ogranicznika, co zapewnia bezobsługową i długotrwałą pracę.
- Elastyczne sterowanie: Siłownik może być sterowany w trybie Zamknij/Otwórz lub za pomocą sygnału 3-punktowego, co ułatwia integrację z systemami automatyki.
Parametry pracy i zastosowanie
Siłownik charakteryzuje się momentem obrotowym silnika wynoszącym 1 Nm i pracuje w szerokim zakresie napięcia zasilania AC 100...240 V. Czas obrotu o 90° wynosi 22 sekundy, a cicha praca silnika (poziom mocy akustycznej 35 dB(A)) zapewnia komfort użytkowania. Przyłącze zasilania i sterowania realizowane jest za pomocą wtyczki.
Ważne informacje
Siłownik jest wyposażony we wtyczkę przyłączeniową. Należy pamiętać, że złącze wtykowe po stronie kabla nie wchodzi w skład standardowego zestawu dostawy.
| Dane elektryczne | |
|---|---|
| Napięcie znamionowe: | AC 100...240 V |
| Częstotliwość napięcia znamionowego: | 50/60 Hz |
| Zakres roboczy: | AC 85...265 V |
| Pobór mocy - praca: | 2W |
| Pobór mocy w stanie spoczynku: | 1.5 W |
| Moc znamionowa: | 4.5 VA |
| Przyłącze zasilania / sterowania: | Wtyczka przyłączeniowa (Złącze wtykowe po stronie kabla nieobjęte zakresem dostawy) |
| Connection plug: | Złącze Molex Mini-Fit Jr. 39303035 |
| Praca równoległa: | Tak (sprawdzić dane eksploatacyjne) |
| Dane funkcjonalne | |
| Moment obrotowy - silnik: | 1 Nm |
| Kierunek ruchu - silnik: | obrót w prawo |
| Uwaga dotycząca kierunku ruchu: | Patrz „Połączenia elektryczne” (tabela w schematach połączeń) |
| Ręczne przestawianie: | Nie |
| Kąt obrotu: | 0...185° |
| Uwaga dotycząca kąta obrotu: | może być zmniejszany przy użyciu nastawialnego ogranicznika mechanicznego |
| Czas ruchu - silnik: | 22 s / 90° |
| Poziom mocy akustycznej – silnik: | 35 dB(A) |
| Mechanical interface: | Zacisk uniwersalny 6...12.7 mm |
| Wskaźnik położenia: | Nie |
| Dane dotyczące bezpieczeństwa | |
| Klasa ochronności IEC/EN: | 0, izolacja podstawowa |
| Źródło zasilania UL: | Class 2 Supply |
| Kategoria ochronna obudowy IEC/EN: | IP20 |
| Stopień ochrony NEMA/UL: | NEMA 1 |
| Obudowa: | UL Enclosure Type 1 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/30/WE |
| Dyrektywa dotycząca urządzeń niskonapięciowych: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/35/UE |
| Certyfikat IEC/EN: | IEC/EN 60730-1 oraz IEC/EN 60730-2-14 |
| UL Approval: | cURus according to UL60730-1A, UL60730-2-14 and CAN/CSA E60730-1 |
| Badanie higieniczne: | Zgodnie z VDI 6022 Część 1 / SWKI VA 104-01, przystosowane do mycia i dezynfekcji, niskoemisyjne |
| Rodzaj czynności: | Type 1 |
| Odporność na impulsy napięciowe - zasilanie / sterowanie: | 2.5 kV |
| Stopień zanieczyszczenia: | 2 |
| Wilgotność otoczenia: | Maks. 95% wilgotność wzgl., brak kondesacji |
| Temperatura otoczenia: | -30...50°C [-22...122°F] |
| Temperatura przechowywania: | -40...80°C [-40...176°F] |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Masa | |
| Masa: | 0.12 kg |