NRFD230A-3-S2
Siłownik obrotowy z funkcją bezpieczeństwa NC, 5 Nm, AC 100...240 V, 3-punktowe, 35 s, 2 x SPDT, IP54
Kod produktu: NRFD230A-3-S2
| Rodzaj ruchu: | Obrotowe |
| Funkcja bezpieczeństwa: | Funkcja bezpieczeństwa |
| Moment obrotowy Nm: | 5 Nm |
| Napięcie AC/DC: | 230 V |
| Rodzaj sterowania: | 3-punktowe |
| Czas ruchu: | 20...49 s |
| Czas ruchu (funkcja bezpieczeństwa): | <20 s |
| Styki pomocnicze: | 2x SPDT |
| Połączenie elektryczne: | Kabel |
| Kategoria ochronna: | IP54 |
Siłownik NRFD230A-3-S2 z funkcją bezpieczeństwa
Siłownik obrotowy przeznaczony do sterowania 3-punktowego w zaworach kulowych. Urządzenie charakteryzuje się momentem obrotowym 5 Nm i jest zasilane napięciem w zakresie AC 100...240 V. Kluczową cechą siłownika jest wbudowana funkcja bezpieczeństwa, która w przypadku zaniku zasilania automatycznie ustawia zawór w pozycji zamkniętej. Dodatkowo, model ten został wyposażony w dwa zintegrowane styki pomocnicze do sygnalizacji położenia.
Najważniejsze cechy produktu
- Działanie w trybie bezpieczeństwa: Podczas normalnej pracy siłownik ustawia zawór w wymaganej pozycji, jednocześnie napinając wewnętrzną sprężynę powrotną. W przypadku przerwy w dostawie prądu, energia zgromadzona w sprężynie zapewnia powrót zaworu do pozycji bezpiecznej.
- Prosty montaż bezpośredni: Instalacja na zaworze kulowym jest szybka i łatwa dzięki montażowi za pomocą jednej śruby. Położenie siłownika względem zaworu można regulować w krokach co 90°.
- Regulowany kąt obrotu: Zakres pracy siłownika można precyzyjnie dostosować do potrzeb instalacji za pomocą mechanicznych ograniczników.
- Wysoka niezawodność działania: Siłownik posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem i nie wymaga stosowania zewnętrznych wyłączników krańcowych, ponieważ zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu skrajnego położenia.
- Elastyczna sygnalizacja: Urządzenie jest wyposażone w dwa styki pomocnicze: jeden stały i jeden regulowany. Umożliwiają one sygnalizację położenia zaworu, przy czym punkt przełączania styku regulowanego można ustawić w zakresie od 11% do 100% kąta obrotu.
Zastosowanie
Siłownik jest przeznaczony do użytku w stacjonarnych instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC).
| Dane elektryczne | |
|---|---|
| Napięcie znamionowe: | AC 100...240 V |
| Częstotliwość napięcia znamionowego: | 50/60 Hz |
| Zakres roboczy: | AC 85...265 V |
| Pobór mocy - praca: | 5W |
| Pobór mocy w stanie spoczynku: | 3W |
| Moc znamionowa: | 16 VA |
| Styk pomocniczy: | 2x SPDT, 1x 10% / 1x 11...100% |
| Obciążalność styku pomocniczego: | 1 mA...3 A (0,5 A indukcyjny), DC 5 V...AC 250 V |
| Przyłącze zasilania / sterowania: | Kabel 1 m, 4x 0.75 mm² |
| Przyłącze styku pomocniczego: | Kabel 1 m, 6x 0.75 mm² |
| Praca równoległa: | Tak (sprawdzić dane eksploatacyjne) |
| Dane funkcjonalne | |
| Moment obrotowy - silnik: | 5 Nm |
| Moment obrotowy - funkcja bezpieczeństwa: | 5 Nm |
| Kierunek ruchu - silnik: | Y = 0 (A–AB = 0%) |
| Kierunek ruchu - funkcja bezpieczeństwa: | NZ, przy braku zasilania zawór zamknięty (A–AB = 0%) |
| Uwaga dotycząca kierunku ruchu: | dla zaworów z otworem w kształcie litery „L” (A–AB = 100%) |
| Ręczne przestawianie: | Nie |
| Czas ruchu - silnik: | 35 s / 90° |
| Czas ruchu – funkcja bezpieczeństwa: | <20 s @ -20...50°C, <60 s @ -30°C |
| Poziom mocy akustycznej – silnik: | 45 dB(A) |
| Wskaźnik położenia: | Mechaniczny |
| Trwałość: | Min. 60'000 pozycji bezpiecznych |
| Dane dotyczące bezpieczeństwa | |
| Klasa ochronności IEC/EN: | II, Wzmocniona izolacja |
| Klasa ochronności UL: | II, Wzmocniona izolacja |
| Kategoria ochronna styku pomocniczego IEC/EN: | II, Wzmocniona izolacja |
| Kategoria ochronna obudowy IEC/EN: | IP54 |
| Stopień ochrony NEMA/UL: | NEMA 2 |
| Obudowa: | UL Enclosure Type 2 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/30/WE |
| Dyrektywa dotycząca urządzeń niskonapięciowych: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/35/UE |
| Certyfikat IEC/EN: | IEC/EN 60730-1 oraz IEC/EN 60730-2-14 |
| UL Approval: | cULus wg UL60730-1A, UL 60730-2-14 oraz CAN/CSA E60730-1 |
| Rodzaj czynności: | Type 1.AA.B |
| Odporność na impulsy napięciowe - zasilanie / sterowanie: | 2.5 kV |
| Odporność na impulsy napięciowe - styk pomocniczy: | 2.5 kV |
| Stopień zanieczyszczenia: | 3 |
| Wilgotność otoczenia: | Maks. 95% wilgotność wzgl., brak kondesacji |
| Temperatura otoczenia: | -30...50°C [-22...122°F] |
| Temperatura przechowywania: | -40...80°C [-40...176°F] |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Masa | |
| Masa: | 2.1 kg |
lub zadzwoń do nas!
+48 506 516 518
+48 22 465 94 92