H514B
Producent: Belimo
Kod produktu: H514B
| Korpus: | 3-drogowy |
| Zakres Kvs: | 1.1...3.0 Kvs |
| Wielkość zaworu (mm): | 15 mm |
| Rodzaj sterowania: | Analogowe |
| Zakres przepływu m³/h: | 0.025...2.5 m³/h |
| Kvs (sekwencja 1) zakres: | 1.3 / 1.6 / 1.8 / 2.5 Kvs |
| Kvs (sekwencja 2) zakres: | 1.3 / 1.6 / 1.8 / 2.5 Kvs |
| Tryb pracy zaworu: | Analogowe mieszające |
Trójdrogowy zawór grzybkowy z gwintem zewnętrznym
Zawór H5..B to trójdrogowy zawór grzybkowy przeznaczony do analogowej regulacji przepływu wody. Został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w instalacjach grzewczych oraz w obiegach central wentylacyjnych. Może być wykorzystywany zarówno w systemach wodnych o obiegu otwartym, jak i zamkniętym.
Kluczowe cechy produktu
- Tryb pracy: Zawór jest sterowany za pomocą siłownika, który może być kontrolowany sygnałem ciągłym lub 3-punktowym. Element zamykający zaworu działa jako element mieszający, precyzyjnie dostosowując swoje położenie do sygnału sterującego.
- Charakterystyka przepływu: Dzięki specjalnie wyprofilowanemu elementowi zamykającemu, ścieżka regulacji (A-AB) charakteryzuje się charakterystyką stałoprocentową, zoptymalizowaną w zakresie otwarcia. Obejście (B-AB) posiada charakterystykę liniową.
- Wysokiej jakości materiały: Korpus zaworu wykonano z materiału CC499K, natomiast element zamykający oraz oś ze stali nierdzewnej, co zapewnia trwałość i niezawodność. Uszczelnienie osi wykonane jest z pierścienia EPDM.
- Medium robocze: Zawór jest przystosowany do pracy z wodą lub mieszaniną wody z glikolem (maksymalnie 50% objętości) w zakresie temperatur od -10°C do 120°C.
- Brak konieczności konserwacji: Konstrukcja zaworu jest bezobsługowa.
Wskazówki montażowe i eksploatacyjne
- Pozycja montażu: Zawór można instalować w pozycji od pionowej do poziomej. Należy unikać montażu z wrzecionem skierowanym w dół.
- Kierunek przepływu: Podczas montażu należy bezwzględnie przestrzegać kierunku przepływu, który jest oznaczony strzałką na korpusie zaworu.
- Jakość wody: W celu zapewnienia długotrwałej i bezawaryjnej pracy, zaleca się montaż filtra w instalacji w celu ochrony zaworu przed cząstkami stałymi.
- Praca w niskich temperaturach: W przypadku, gdy temperatura medium spada w zakresie od -10°C do 2°C, zalecane jest zastosowanie ogrzewania osi.
Zdjęcie ma charakter poglądowy i może nieznacznie odbiegać od rzeczywistego wyglądu produktu.
| Informacje ogólne | |
|---|---|
| Typ produktu: | Zawór grzybkowy, 3-drog., Gwint zewnętrzny |
| Średnica nominalna (DN): | 15 - 50 |
| Gwint (G): | 1 1/8" - 2 3/4" |
| Współczynnik Kvs: | 0.63 - 40 m³/h |
| Skok: | 15 mm |
| Ciśnienie nominalne (PN): | 16 |
| Współczynnik n(gl): | 3 |
| Sv min.: | 50 - 100 |
| Dane funkcjonalne | |
| Czynnik: | Woda, woda z dodatkiem maks. 50% obj. glikolu. |
| Temperatura czynnika: | -10...120°C [14...248°F] |
| Charakterystyka przepływu (ścieżka regulacji A – AB): | stałoprocentowa (VDI/VDE 2173), zoptymalizowana w zakresie otwarcia |
| Charakterystyka przepływu (obejście B – AB): | liniowa (VDI/VDE 2173) |
| Dopuszczalne przecieki (ścieżka regulacji A – AB): | maks. 0,05% wartości Kvs |
| Dopuszczalne przecieki (obejście B – AB): | maks. 1% wartości |
| Punkt zamykania zaworu: | Top (▲) |
| Przyłącze rurowe: | Gwint zewnętrzny wg. ISO 228-1 |
| Pozycja montażu: | pionowa do poziomej (względem wrzeciona) |
| Materiały | |
| Korpus zaworu: | CC499K |
| Element zamykający: | Stal nierdzewna |
| Oś: | Stal nierdzewna |
| Uszczelnienie osi: | Pierścień samouszczelniający (o-ring) z EPDM |
| Gniazdo: | CC499K / stal nierdzewna 1.4021 (obejście) |
lub zadzwoń do nas!
+48 506 516 518
+48 22 465 94 92