H515B
| Korpus: | 3-drogowy |
| Zakres Kvs: | 0.25...1.0 Kvs, 1.1...3.0 Kvs, 15...40 Kvs, 3.1...6.5 Kvs, 6.6...14 Kvs |
| Wielkość zaworu (mm): | 15 mm, 20 mm, 25 mm, 32 mm, 40 mm, 50 mm |
| Rodzaj sterowania: | Analogowe |
| Zakres przepływu m³/h: | 0.02...2.39 m³/h, 0.025...2.5 m³/h, 0.035...3.5 m³/h, 17.6...40 m³/h, 2.4...6.49 m³/h, 6.5...17.5 m³/h |
| Kvs (sekwencja 1) zakres: | 0.63 / 1 Kvs, 1.3 / 1.6 / 1.8 / 2.5 Kvs, 4 / 6.3 Kvs |
| Tryb pracy zaworu: | Analogowe mieszające |
Trójdrogowy zawór grzybkowy H5..B z gwintem zewnętrznym
Zawór H5..B to trójdrogowy zawór grzybkowy przeznaczony do płynnej, analogowej regulacji przepływu wody. Idealnie sprawdza się w instalacjach grzewczych oraz w obiegach central wentylacyjnych. Może być stosowany zarówno w systemach o obiegu otwartym, jak i zamkniętym.
Zasada działania i charakterystyka
Praca zaworu jest sterowana za pomocą siłownika, który na podstawie sygnału ciągłego lub 3-punktowego precyzyjnie ustawia położenie elementu zamykającego. Dzięki specjalnie wyprofilowanemu elementowi zamykającemu, zawór zapewnia zoptymalizowaną, stałoprocentową charakterystykę przepływu na ścieżce regulacji (A–AB). Obejście (B–AB) charakteryzuje się przepływem liniowym.
Kluczowe cechy produktu
- Czynnik roboczy: Woda lub mieszanina wody z glikolem (do 50% objętości).
- Zakres temperatury czynnika: Od -10°C do 120°C. Przy temperaturach poniżej 2°C zalecane jest stosowanie ogrzewania osi.
- Przyłącze: Gwint zewnętrzny zgodny z normą ISO 228-1.
- Brak konieczności konserwacji: Konstrukcja zaworu jest bezobsługowa.
Solidna konstrukcja
Zawór został wykonany z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących długą i niezawodną pracę:
- Korpus zaworu: CC499K
- Element zamykający i oś: Stal nierdzewna
- Uszczelnienie osi: Samouszczelniający pierścień O-ring z EPDM
Wskazówki montażowe
W celu zapewnienia prawidłowego działania i maksymalnej żywotności, należy przestrzegać kilku zasad montażu. Zawór może być instalowany w pozycji od pionowej do poziomej, jednak niedozwolony jest montaż z wrzecionem skierowanym w dół. Należy również bezwzględnie zachować kierunek przepływu wskazany strzałką na korpusie zaworu. Dla ochrony przed zanieczyszczeniami stałymi zaleca się montaż odpowiedniego filtra w instalacji.
| Charakterystyka ogólna | |
|---|---|
| Typ produktu: | Zawór grzybkowy, 3-drogowy, Gwint zewnętrzny |
| Seria: | H5..B |
| Zakres średnic nominalnych (DN): | 15 – 50 |
| Zakres gwintów (G): | 1 1/8" – 2 3/4" |
| Zakres Kvs: | 0.63 – 40 m³/h |
| Skok: | 15 mm |
| Ciśnienie nominalne (PN): | 16 |
| n(gl): | 3 |
| Sv min.: | 50% (dla DN 15), 100% (dla DN 20-50) |
| Dane funkcjonalne | |
| Czynnik: | Woda, woda z dodatkiem maks. 50% obj. glikolu. |
| Temperatura czynnika: | -10...120°C [14...248°F] |
| Wskazówka (Temperatura czynnika): | Przy temperaturze czynnika wynoszącej -10...2°C zaleca się ogrzewanie osi. |
| Charakterystyka przepływu (ścieżka regulacji A – AB): | stałoprocentowa (VDI/VDE 2173), zoptymalizowana w zakresie otwarcia |
| Charakterystyka przepływu (obejście B – AB): | liniowa (VDI/VDE 2173) |
| Dopuszczalne przecieki (ścieżka regulacji A – AB): | maks. 0,05% wartości Kvs |
| Dopuszczalne przecieki (obejście B – AB): | maks. 1% wartości |
| Punkt zamykania zaworu: | Top (▲) |
| Przyłącze rurowe: | Gwint zewnętrzny wg. ISO 228-1 |
| Pozycja montażu: | pionowa do poziomej (względem wrzeciona) |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Materiały | |
| Korpus zaworu: | CC499K |
| Element zamykający: | Stal nierdzewna |
| Oś: | Stal nierdzewna |
| Uszczelnienie osi: | Pierścień samouszczelniający (o-ring) z EPDM |
| Gniazdo: | CC499K / stal nierdzewna 1.4021 (obejście) |