C415Q-J
| Korpus: | 2-drogowy |
| Zakres Kvs: | 3.1...6.5 Kvs |
| Wielkość zaworu (mm): | 15 mm |
| Rodzaj sterowania: | Analogowe |
| Zakres przepływu m³/h: | 2.4...6.49 m³/h |
| Tryb pracy zaworu: | Analogowe |
Zawór strefowy 2-drogowy z gwintem zewnętrznym
Prezentowany zawór strefowy został zaprojektowany do pracy w zamkniętych instalacjach wodnych. Idealnie nadaje się do odcinania i precyzyjnej, analogowej regulacji przepływu wody w systemach grzewczych oraz w obiegach central wentylacyjnych. Może być stosowany w instalacjach z wodą lub wodą z dodatkiem glikolu (do 50% objętości).
Najważniejsze cechy produktu:
- Przeznaczony do instalacji grzewczych i wentylacyjnych w obiegu zamkniętym.
- Umożliwia zarówno odcinanie, jak i analogową regulację przepływu.
- Innowacyjne, zatrzaskowe mocowanie siłownika bez użycia narzędzi.
- Możliwość regulacji współczynnika przepływu Kvs.
- Wysoka klasa szczelności A (EN 12266-1), zapewniająca pracę bez przecieków.
- Konstrukcja w pełni bezobsługowa.
Tryb pracy i sterowanie
Zawór kulowy jest sterowany za pomocą siłownika obrotowego, który może być kontrolowany sygnałem analogowym lub 3-punktowym z popularnych systemów regulacji. Obrót wrzeciona w lewo otwiera zawór, a w prawo go zamyka, co pozwala na precyzyjne dostosowanie przepływu do aktualnych potrzeb systemu w zakresie roboczym 15-90°.
Prosty i szybki montaż
Montaż siłownika na zaworze odbywa się w prosty sposób, bez potrzeby używania narzędzi, dzięki mechanizmowi zatrzaskowemu. Wystarczy docisnąć siłownik ręką, aż kołki mocujące wejdą w otwory kołnierza. Położenie siłownika można dostosować, obracając go co 180 stopni.
Solidna konstrukcja i wysoka jakość materiałów
Korpus zaworu, element zamykający (kula) oraz oś zostały wykonane z wysokiej jakości mosiądzu, przy czym kula jest dodatkowo chromowana w celu zwiększenia trwałości. Uszczelnienia z EPDM i gniazdo z PTFE gwarantują niezawodność i długą żywotność produktu.
Elastyczność i regulacja
Zawór umożliwia przepływ czynnika w obu kierunkach. Dodatkowo, dzięki specjalnemu zaciskowi, możliwe jest precyzyjne ustawienie maksymalnego natężenia przepływu (wartości Kvs) poprzez ograniczenie kąta obrotu siłownika ze skokiem co 2,5°.
Wskazówki instalacyjne
Zawór można montować w każdej pozycji od pionowej do poziomej, z wyjątkiem pozycji wiszącej (z wrzecionem skierowanym w dół). Dla zapewnienia prawidłowego działania i ochrony przed zanieczyszczeniami, jakość wody powinna być zgodna z normą VDI 2035, a w instalacji zaleca się stosowanie odpowiedniego filtra.
| Dane ogólne | |
|---|---|
| Seria produktu: | C4..Q-.. |
| Rodzaj zaworu: | Zawór strefowy, 2-drog., Gwint zewnętrzny |
| DN: | 15, 20 |
| G: | 3/4" |
| Kvs: | 4.5; 7.8 [m³/h] |
| PN: | 25 |
| n(gl): | 3.2 |
| Dane funkcjonalne | |
| Czynnik: | Woda, woda z dodatkiem maks. 50% obj. glikolu |
| Temperatura czynnika: | 2...100°C [36...212°F] |
| Temperatura czynnika, wskazówka: | z siłownikiem 2...90°C |
| Ciśnienie zamknięcia ∆ps: | 520 kPa |
| Różnica ciśnień ∆pmax: | 280 kPa |
| Uwaga dotycząca różnicy ciśnień: | 50 kPa w celu zapewnienia cichej pracy |
| Charakterystyka przepływu: | stałoprocentowa (VDI/VDE 2173), zoptymalizowana w zakresie otwarcia |
| Dopuszczalne przecieki: | nieprzepuszczający pęcherzyków powietrza, klasa szczelności A (EN 12266-1) |
| Nastawa przepływu: | Patrz instrukcja montażu |
| Kąt obrotu: | 90° |
| Uwaga dotycząca kąta obrotu: | Zakres roboczy 15...90° |
| Przyłącze rurowe: | Gwint zewnętrzny wg. ISO 228-1 |
| Pozycja montażu: | pionowa do poziomej (względem wrzeciona) |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Materiały | |
| Korpus zaworu: | Mosiądz |
| Element zamykający: | mosiądz chromowany |
| Oś: | Mosiądz |
| Uszczelnienie osi: | Pierścień samouszczelniający (o-ring) z EPDM |
| Gniazdo: | PTFE, pierścień samouszczelniający (o-ring) z EPDM |