NM24A-MOD-J6
Siłownik obrotowy, 10 Nm, AC/DC 24 V, BACnet MS/TP, Modbus RTU, 150 s (43...173 s), IP40, Gniazdo wtykowe RJ12
Kod produktu: NM24A-MOD-J6
| Rodzaj ruchu: | Obrotowy |
| Moment obrotowy: | 10 Nm |
| Napięcie zasilania: | 24 V |
| Sterowanie: | Z interfejsem komunikacyjnym |
| Czas ruchu: | regulowane |
| Przyłącze mechaniczne: | Zacisk uniwersalny |
| Styk pomocniczy: | 1x SPDT |
| Połączenie elektryczne: | Gniazdo wtykowe RJ12 |
| Kategoria ochronna: | IP40 |
Siłownik do przepustnic z interfejsem komunikacyjnym
Siłownik NM24A-MOD-J6 to nowoczesne urządzenie przeznaczone do precyzyjnego sterowania przepustnicami powietrza w instalacjach budynkowych, takich jak systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Zapewnia niezawodne działanie dla przepustnic o powierzchni do około 2 m².
Urządzenie charakteryzuje się momentem obrotowym silnika wynoszącym 10 Nm i zasilane jest napięciem znamionowym AC/DC 24 V. Kluczową cechą tego modelu jest zintegrowany interfejs komunikacyjny, który umożliwia sterowanie i wymianę danych za pośrednictwem protokołów BACnet® MS/TP lub Modbus RTU.
Główne cechy i zalety
- Zintegrowana komunikacja cyfrowa
Siłownik wyposażony jest we wbudowany interfejs, który pozwala na odbieranie cyfrowych sygnałów sterujących z systemu nadrzędnego oraz zwrotne przesyłanie informacji o jego statusie. Fabrycznie ustawiony jest protokół Modbus RTU. - Elastyczna konfiguracja
Chociaż ustawienia fabryczne są dostosowane do większości standardowych zastosowań, poszczególne parametry pracy siłownika można łatwo modyfikować przy użyciu dedykowanej aplikacji Belimo Assistant 2. - Prosty montaż bezpośredni
Montaż urządzenia jest szybki i nieskomplikowany. Siłownik instaluje się bezpośrednio na osi przepustnicy przy użyciu uniwersalnego zacisku. Dołączone zabezpieczenie przed obracaniem gwarantuje stabilność pracy. - Wygodne przestawianie ręczne
Możliwe jest ręczne sterowanie pozycją przepustnicy za pomocą specjalnego przycisku. Jego wciśnięcie wysprzęgla przekładnię, a dla wygody przycisk można zablokować w pozycji wciśniętej. - Regulowany kąt obrotu
Kąt obrotu siłownika można precyzyjnie dostosować do wymagań instalacji za pomocą ograniczników mechanicznych. - Wysoka niezawodność działania
Siłownik posiada wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem, dzięki czemu nie wymaga stosowania wyłączników krańcowych. Zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu ustawionego ogranicznika, co zapewnia długą i bezawaryjną pracę. - Automatyczna adaptacja i synchronizacja
Przy pierwszym uruchomieniu siłownik automatycznie przeprowadza proces synchronizacji, ustawiając się w pozycji podstawowej. Funkcję adaptacji, która wykrywa mechaniczne ograniczniki, można uruchomić ręcznie przyciskiem lub za pomocą aplikacji.
| Dane elektryczne | |
|---|---|
| Napięcie znamionowe: | AC/DC 24 V |
| Częstotliwość napięcia znamionowego: | 50/60 Hz |
| Zakres roboczy: | AC 19.2...28.8 V / DC 21.6...28.8 V |
| Pobór mocy - praca: | 3.5 W |
| Pobór mocy w stanie spoczynku: | 1.4 W |
| Moc znamionowa: | 6 VA |
| Przyłącze zasilania / sterowania: | Gniazdo wtykowe RJ12 |
| Komunikacja po szynie danych | |
| Sterowanie oraz interfejs komunikacyjny: | BACnet MS/TP, Modbus RTU (ustawienie fabryczne) |
| Liczba węzłów: | BACnet / Modbus patrz opis interfejsu |
| Dane funkcjonalne | |
| Moment obrotowy - silnik: | 10 Nm |
| Regulowany moment obrotowy: | Zredukowany o 25%, 50%, 75% |
| Kierunek ruchu - silnik: | możliwość wybierania przełącznikiem 0/1 |
| Regulowany kierunek ruchu: | odwracany elektronicznie |
| Uwaga dotycząca kierunku ruchu: | Y = 0%: położenie przełącznika 0 (obrót w lewo) / 1 (obrót w prawo) |
| Ręczne przestawianie: | przyciskiem, z możliwością blokady |
| Kąt obrotu: | Maks. 95° |
| Uwaga dotycząca kąta obrotu: | możliwość zmniejszania po obu stronach przy użyciu nastawialnych ograniczników mechanicznych |
| Czas ruchu - silnik: | 150 s / 90° |
| Regulowany czas ruchu: | 43...173 s |
| Poziom mocy akustycznej – silnik: | 35 dB(A) |
| Dopasowanie zakresu położeń: | ręczne |
| Różne dopasowania zakresu położeń: | Brak działania, Dopasowanie po włączeniu, Dopasowanie po naciśnięciu przycisku przestawiania ręcznego |
| Przestawianie, sterowane poprzez Modbus: | MAX (maximum position) = 100%, MIN (minimum position) = 0%, ZS (intermediate position) = 50% |
| Regulowane sterowanie ręczne: | MAX = (MIN + 32%)...100%, MIN = 0%...(MAX – 32%), ZS = MIN...MAX |
| Mechanical interface: | Zacisk uniwersalny 8...26.7 mm |
| Wskaźnik położenia: | Mechaniczny, podłączany |
| Dane dotyczące bezpieczeństwa | |
| Klasa ochronności IEC/EN: | III, Napięcie bezpieczne - niskie (SELV) |
| Źródło zasilania UL: | Class 2 Supply |
| Kategoria ochronna obudowy IEC/EN: | IP40, IP54 when using protective cap or protective grommet for RJ12 socket |
| Stopień ochrony NEMA/UL: | NEMA 1 |
| Obudowa: | UL Enclosure Type 1 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/30/WE |
| Certyfikat IEC/EN: | IEC/EN 60730-1 oraz IEC/EN 60730-2-14 |
| UL Approval: | cULus wg UL60730-1A, UL 60730-2-14 oraz CAN/CSA E60730-1, Oznaczenie UL na siłowniku zależy od miejsca produkcji, urządzenie w każdym przypadku jest zgodne ze standardem UL |
| Badanie higieniczne: | Wg VDI 6022 część 1 |
| Rodzaj czynności: | Type 1 |
| Odporność na impulsy napięciowe - zasilanie / sterowanie: | 0.8 kV |
| Stopień zanieczyszczenia: | 3 |
| Wilgotność otoczenia: | Maks. 95% wilgotność wzgl., brak kondesacji |
| Temperatura otoczenia: | -30...50°C [-22...122°F] |
| Temperatura przechowywania: | -40...80°C [-40...176°F] |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Masa | |
| Masa: | 0.65 kg |
Narzędzia
ZK1-GEN
Kabel połączeniowy 5 m, A: RJ11 6/4 ZTH EU, B: 6-stykowe gniazdo serwisowe do urządzeń Belimo
ZK2-GEN
Kabel połączeniowy 5 m, A: RJ11 6/4 ZTH EU, B: wolny koniec przewodu do podłączenia do zacisku MP/PP
Akcesoria mechaniczne
K-ELA13
Zacisk montażowy K-ELA13 Belimo, zakres regulacji zacusku 6…13 mm, zastosowanie z LM..A, jednostronny, opakowanie 20 sztuk
K-ELA16
Zacisk montażowy K-ELA16 Belimo, zakres regulacji zacusku 6…16 mm, zastosowanie z LM..A, jednostronny, opakowanie 20 sztuk
Akcesoria elektryczne
S1A
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Przyłącze mechaniczne: Zacisk uniwersalny
Styk pomocniczy: 1x SPDT
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Przyłącze mechaniczne: Zacisk uniwersalny
Styk pomocniczy: 1x SPDT
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
S2A
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Przyłącze mechaniczne: Zacisk uniwersalny
Styk pomocniczy: 2x SPDT
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Przyłącze mechaniczne: Zacisk uniwersalny
Styk pomocniczy: 2x SPDT
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
P10000A
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
P1000A
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
P140A
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
lub zadzwoń do nas!
+48 506 516 518
+48 22 465 94 92