SF24A-SZ
Siłownik obrotowy z funkcją bezpieczeństwa, 20 Nm, AC/DC 24 V, 0.5...10 V, 150 s, IP54
Producent: Belimo
Kod produktu: SF24A-SZ
| Rodzaj ruchu: | Obrotowy |
| Moment obrotowy: | 20 Nm |
| Napięcie zasilania: | 24 V |
| Sterowanie: | Analogowe |
| Czas ruchu: | 100...150 s |
| Przyłącze mechaniczne: | Zacisk uniwersalny |
| Styk pomocniczy: | 2x SPDT |
| Połączenie elektryczne: | Kabel |
| Kategoria ochronna: | IP54 |
Siłownik obrotowy SF24A-SZ z funkcją bezpieczeństwa
Analogowy siłownik obrotowy, przeznaczony do sterowania przepustnicami powietrza o powierzchni do około 4 m² w systemach wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych (HVAC). Urządzenie generuje moment obrotowy o wartości 20 Nm i jest zasilane napięciem AC/DC 24 V. Sterowanie odbywa się za pomocą sygnału analogowego w zakresie 0.5...10 V, a siłownik dostarcza również sygnał sprzężenia zwrotnego w tym samym zakresie, informując o aktualnym położeniu.
Kluczowe cechy i funkcje
- Funkcja bezpieczeństwa: Siłownik jest sterowany standardowym sygnałem DC 0...10 V. Podczas normalnej pracy napina sprężynę powrotną. W przypadku zaniku zasilania, zgromadzona energia w sprężynie automatycznie ustawia przepustnicę w predefiniowanej pozycji bezpiecznej.
- Prosty montaż bezpośredni: Urządzenie można łatwo zamontować bezpośrednio na osi przepustnicy, wykorzystując do tego uniwersalny zacisk. W zestawie znajduje się również element zapobiegający obracaniu się korpusu siłownika.
- Obsługa ręczna: Możliwe jest ręczne sterowanie przepustnicą za pomocą korby. Specjalny przełącznik pozwala na zablokowanie mechanizmu w dowolnej pozycji. Zwolnienie blokady następuje manualnie lub automatycznie po przywróceniu zasilania.
- Regulowany kąt obrotu: Kąt pracy siłownika można precyzyjnie dostosować do wymagań instalacji za pomocą mechanicznych ograniczników.
- Wysoka niezawodność: Siłownik posiada wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem i nie wymaga stosowania zewnętrznych wyłączników krańcowych. Zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu ustawionego położenia krańcowego, co gwarantuje długą i bezawaryjną pracę.
| Dane elektryczne | |
|---|---|
| Napięcie znamionowe: | AC/DC 24 V |
| Częstotliwość napięcia znamionowego: | 50/60 Hz |
| Zakres roboczy: | AC 19.2...28.8 V / DC 21.6...28.8 V |
| Pobór mocy - praca: | 5W |
| Pobór mocy w stanie spoczynku: | 3W |
| Moc znamionowa: | 7 VA |
| Przyłącze zasilania / sterowania: | Kabel 1 m, 4x 0.75 mm² |
| Praca równoległa: | Tak (sprawdzić dane eksploatacyjne) |
| Dane funkcjonalne | |
| Moment obrotowy - silnik: | 20 Nm |
| Moment obrotowy - funkcja bezpieczeństwa: | 20 Nm |
| Zakres roboczy Y: | 0.5...10 V |
| Impedancja wejściowa: | 100 kΩ |
| Sygnał sprzężenia zwrotnego U: | 0.5...10 V |
| Uwaga dotycząca napięcia pomiarowego U: | Maks. 0,5 mA |
| Tolerancja pozycjonowania: | ±5% |
| Kierunek ruchu - silnik: | możliwość wybierania przełącznikiem L/R |
| Kierunek ruchu - funkcja bezpieczeństwa: | możliwość wybierania poprzez montaż L/P |
| Ręczne przestawianie: | przy użyciu korby i przełącznika blokady |
| Kąt obrotu: | Maks. 95° |
| Uwaga dotycząca kąta obrotu: | możliwość regulacji od 33% z krokiem 2,5% (z ogranicznikiem mechanicznym) |
| Czas ruchu - silnik: | 150 s / 90° |
| Czas ruchu – funkcja bezpieczeństwa: | <20 s @ -20...50°C, <60 s @ -30°C |
| Poziom mocy akustycznej – silnik: | 40 dB(A) |
| Mechanical interface: | Zacisk uniwersalny 10...25.4 mm |
| Wskaźnik położenia: | Mechaniczny |
| Trwałość: | Min. 60'000 pozycji bezpiecznych |
| Dane dotyczące bezpieczeństwa | |
| Klasa ochronności IEC/EN: | III, Napięcie bezpieczne - niskie (SELV) |
| Źródło zasilania UL: | Class 2 Supply |
| Kategoria ochronna obudowy IEC/EN: | IP54 |
| Stopień ochrony NEMA/UL: | NEMA 2 |
| Obudowa: | UL Enclosure Type 2 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/30/WE |
| Certyfikat IEC/EN: | IEC/EN 60730-1 oraz IEC/EN 60730-2-14 |
| UL Approval: | cULus wg UL60730-1A, UL 60730-2-14 oraz CAN/CSA E60730-1 Oznaczenie UL na siłowniku zależy od miejsca produkcji, urządzenie w każdym przypadku jest zgodne ze standardem UL |
| Badanie higieniczne: | Zgodnie z VDI 6022 Część 1 / SWKI VA 104-01, przystosowane do mycia i dezynfekcji, niskoemisyjne |
| Rodzaj czynności: | Type 1.AA |
| Odporność na impulsy napięciowe - zasilanie / sterowanie: | 0.8 kV |
| Stopień zanieczyszczenia: | 3 |
| Wilgotność otoczenia: | Maks. 95% wilgotność wzgl., brak kondesacji |
| Temperatura otoczenia: | -30...50°C [-22...122°F] |
| Temperatura przechowywania: | -40...80°C [-40...176°F] |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Masa | |
| Masa: | 2.2 kg |
Akcesoria elektryczne
S2A-F
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Styk pomocniczy: 2x SPDT
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Styk pomocniczy: 2x SPDT
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
P1000A-F
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
CRP24-B1
Pozycjoner do montażu na ścianie CRP24-B1 Belimo, 0...100% nastawialny, wejście przełączane 0...10 V / 2...10 V, wyjście przestawiane Y
SGA24
Napięcie zasilania: 24 V
Sterowanie: Analogowe
Połączenie elektryczne: Zaciski
Kategoria ochronna: IP40
Sterowanie: Analogowe
Połączenie elektryczne: Zaciski
Kategoria ochronna: IP40
SGE24
Napięcie zasilania: AC/DC 24 V
Sterowanie: 2...10 V
Połączenie elektryczne: Zaciski 4 mm²
Kategoria ochronna: IP20
Sterowanie: 2...10 V
Połączenie elektryczne: Zaciski 4 mm²
Kategoria ochronna: IP20
SGF24
Rodzaj ruchu: Obrotowy
Napięcie zasilania: 24 V
Sterowanie: Analogowe
Połączenie elektryczne: Zaciski
Kategoria ochronna: IP40
Napięcie zasilania: 24 V
Sterowanie: Analogowe
Połączenie elektryczne: Zaciski
Kategoria ochronna: IP40
Z-UIC
Napięcie zasilania: 24 V
Sterowanie: Analogowe
Połączenie elektryczne: Zaciski
Kategoria ochronna: IP66/67
Sterowanie: Analogowe
Połączenie elektryczne: Zaciski
Kategoria ochronna: IP66/67
Akcesoria mechaniczne
AV8-25
Przedłużenie osi Belimo AV8-25, długość 250 mm, do osi o średnicy 8...25 mm, średnica przedłużenia 20 mm
KG10A
Łącznik przegubowo-kulowy z gwintem M8, KG10A Belimo , do okrągłych drążków stalowych o średnicy 10 mm, stal ocynkowana
KG8
Łącznik przegubowo-kulowy z gwintem M8, KG8 Belimo , do okrągłych drążków stalowych o średnicy 8 mm, stal ocynkowana
KH-AFB
Dźwignia do osi przepustnicy KH-AFB Belimo, do osi 3/4", osie okrągłe, zakres regulacji zacisku 10....22 mm
ZG-AFB
Zestaw montażowy do łączenia z siłownikiem ZG-AFB Belimo, do montażu płaskiego oraz bocznego, do stosowania z NF..A i SF..A
lub zadzwoń do nas!
+48 506 516 518
+48 22 465 94 92