NR24A-SR
| Rodzaj ruchu: | Obrotowe |
| Funkcja bezpieczeństwa: | Bez funkcji bezpieczeństwa |
| Napięcie AC/DC: | 24 V |
| Rodzaj sterowania: | Analogowe |
| Czas ruchu: | 80...99 s |
| Połączenie elektryczne: | Kabel |
| Kategoria ochronna: | IP54 |
Analogowy siłownik obrotowy do zaworów kulowych
Siłownik obrotowy NR24A-SR przeznaczony jest do sterowania zaworami kulowymi w instalacjach HVAC. Charakteryzuje się niezawodnością i prostotą montażu.
- Moment obrotowy: 10 Nm
- Zasilanie: Napięcie znamionowe AC/DC 24 V
- Sygnał sterujący: Analogowy 2...10 V
- Sygnał sprzężenia zwrotnego: Analogowy 2...10 V informujący o aktualnym położeniu
Sposób działania
Siłownik jest sterowany za pomocą standardowego sygnału nastawczego DC 2...10 V, co pozwala na precyzyjne ustawienie go w pozycji odpowiadającej wartości sygnału wejściowego. Generowane napięcie pomiarowe U może być wykorzystane do elektrycznego wskazania położenia zaworu w zakresie 0-100% lub jako sygnał sterujący dla kolejnych siłowników w instalacji.
Najważniejsze cechy produktu
Łatwy montaż bezpośredni
Instalacja siłownika na zaworze kulowym jest prosta i wymaga użycia tylko jednej centralnej śruby. Narzędzie montażowe zostało zintegrowane z wtykanym wskaźnikiem położenia, co usprawnia pracę. Pozycję siłownika względem zaworu można regulować w krokach co 90 stopni.
Możliwość ręcznego przestawiania
Urządzenie wyposażono w funkcję ręcznej obsługi. Po naciśnięciu dedykowanego przycisku przekładnia zostaje wysprzęglona, umożliwiając swobodną zmianę położenia. Dla wygody użytkownika, wciśnięty przycisk można zablokować.
Regulowany kąt obrotu
Kąt obrotu siłownika można łatwo dostosować do wymagań instalacji za pomocą ograniczników mechanicznych.
Wysoka niezawodność działania
Siłownik posiada wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem i nie wymaga stosowania zewnętrznych wyłączników krańcowych. Urządzenie zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu mechanicznego ogranicznika, co gwarantuje jego bezpieczną i długotrwałą pracę.
Informacje dotyczące instalacji
Urządzenie jest przeznaczone do stosowania w stacjonarnych systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zasilanie powinno być realizowane poprzez transformator bezpieczeństwa. Istnieje możliwość równoległego łączenia wielu siłowników, należy jednak przy tym sprawdzić dane eksploatacyjne.
| Dane elektryczne | |
|---|---|
| Napięcie znamionowe: | AC/DC 24 V |
| Częstotliwość napięcia znamionowego: | 50/60 Hz |
| Zakres roboczy: | AC 19.2...28.8 V / DC 19.2...28.8 V |
| Pobór mocy - praca: | 2.5 W |
| Pobór mocy w stanie spoczynku: | 0.4 W |
| Moc znamionowa: | 5 VA |
| Przyłącze zasilania / sterowania: | Kabel 1 m, 4x 0.75 mm² |
| Praca równoległa: | Tak (sprawdzić dane eksploatacyjne) |
| Dane funkcjonalne | |
| Moment obrotowy - silnik: | 10 Nm |
| Zakres roboczy Y: | 2...10 V |
| Impedancja wejściowa: | 100 kΩ |
| Sygnał sprzężenia zwrotnego U: | 2...10 V |
| Uwaga dotycząca napięcia pomiarowego U: | Maks. 1 mA |
| Tolerancja pozycjonowania: | ±5% |
| Ręczne przestawianie: | przyciskiem, z możliwością blokady |
| Czas ruchu - silnik: | 90 s / 90° |
| Poziom mocy akustycznej – silnik: | 35 dB(A) |
| Wskaźnik położenia: | Mechaniczny, podłączany |
| Dane dotyczące bezpieczeństwa | |
| Klasa ochronności IEC/EN: | III, Napięcie bezpieczne - niskie (SELV) |
| Źródło zasilania UL: | Class 2 Supply |
| Kategoria ochronna obudowy IEC/EN: | IP54 |
| Stopień ochrony NEMA/UL: | NEMA 2 |
| Obudowa: | UL Enclosure Type 2 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna: | Oznakowanie CE zgodnie z 2014/30/WE |
| Certyfikat IEC/EN: | IEC/EN 60730-1 oraz IEC/EN 60730-2-14 |
| UL Approval: | cULus wg UL60730-1A, UL 60730-2-14 oraz CAN/CSA E60730-1 Oznaczenie UL na siłowniku zależy od miejsca produkcji, urządzenie w każdym przypadku jest zgodne ze standardem UL |
| Rodzaj czynności: | Type 1 |
| Odporność na impulsy napięciowe - zasilanie / sterowanie: | 0.8 kV |
| Stopień zanieczyszczenia: | 3 |
| Wilgotność otoczenia: | Maks. 95% wilgotność wzgl., brak kondesacji |
| Temperatura otoczenia: | -30...50°C [-22...122°F] |
| Temperatura przechowywania: | -40...80°C [-40...176°F] |
| Kategoria dokumentu: | bezobsługowy |
| Masa | |
| Masa: | 0.75 kg |
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Sterowanie: Analogowe
Przyłącze mechaniczne: Połączenie kształtowe
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54
Przyłącze mechaniczne: Zacisk uniwersalny
Styk pomocniczy: 1x SPDT
Połączenie elektryczne: Kabel
Kategoria ochronna: IP54